среда, 16 јуни 2021

Радио Милева

На бугарската старлета Моника Валериева обожавателите и се лути, а таа уште пожестоко се разголе, па ги сподели бујните атрибути (ФОТО)

Една од најпознатите и најекспонираните бугарски старлети Моника Валериева ги воодушеви своите обожаватели и Инстаграм следбеници...
Живот и Стил

Аксесоар на кој ниту една жена не може да му одолее: Шеширите се апсолутен моден хит, а вака се носат ова лето

Ова лето, аксесоарите се попопуларни од претходните сезони. Модните дизајнери на сцената ги вратија разните шноли, големите штипки...
Радио Милева

Бебето е ново кај Ѓогани, а однесувањето – исто како лани: Медиумот дошол по изјава кај бабата, а новинарката на српски „Курир“ тврди дека Анабела физички ја нападнала!?

Луна Ѓогани се породи, нејзината мајка – пејачката Анабела Атијас ја доби внуката Миа, но приноовата во семејството не ја сменила...
Радио Милева

Дисквалификуваната Вања Кнежевиќ ја објави првата песна, па наиде на негативни коментари: „Ќе остане запаметена по тоа што и рекоа дека изгледа како тетка“

Вања Кнежевиќ беше дисквалификувана од „Ѕвездите на Гранд“ откако на „Инстаграм стори“ сподели содржини со навреди за Јелена Карлеуша, ...
Радио Милева

Кија Коцкар „со половина уста“ и ја честиташе приновата на Луна: „И посакувам се’ најдобро, но… за повеќе, знаете кому треба да се обратите“ (ФОТО)

Пејачката и една од победничките на реалното шоу „Задруга“, Луна Ѓогани вчера, 15 јуни 2021 година се породи и на свет ја донесе ќеркичката...
Радио Милева

Сузана Манчиќ проговори за „апелот“ да ја замени Саманта во „Сексот и градот“: „На овие години не сум за соблекување пред камери“

Водителката Сузана Манчиќ е атракција на социјалните мрежи каде што ја спордуваат со хероината на „Сексот и градот“, Саманта. Имено,...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ победата на „Ролан Гарос“ ја славеше во својот ресторан со огномет, трубачи и Цеца: Фолк дивата со песна му ја увелича прославата на Ноле (ФОТО)

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ пеела на прославата што Новак Ѓоковиќ ја организираше во Белград, по повод освојувањето на титулата...
Радио Милева

Милица Тодоровиќ искрено за несудените свекрви и бившите љубови: “Тој господин, навистина многу го сакав… ми остави печат на срцето“ (ФОТО)

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека само минатата година започнала да живее сама, бидејќи, како што вели, отсекогаш живеела со своите...
Радио Милева

Аца Лукас со детали од „ужасите“ во бракот со Соња: „Од навреди и драње еден на друг, жилите на вратот ни излегуваа… и тоа се’ пред децата“ (ФОТО)

Аца Лукас неодамна ја објави автобиографската книга „Ова сум јас“, во која откри детали од неговиот живот за кои јавноста не знаеше. Пејачот...