петок, 11 јуни 2021

Радио Милева

Го нарекуваа „грдото пајче“, дека не е ништо посебно, а овој Македонец влезе во финалето на „Ѕвездите на Гранд“

Се приближува финалето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, а веќе во програмата се прави „чистка“ и остануваат се помалку...
Радио Милева

Кога Калиопи пее, небото сјае за цела Македонија, а македонското сонце блеска за сите… еве и зошто?! (ВИДЕО)

Македонската поп дива, единствената во вистинска смисла на зборот Калиопи Букле иако нсосема не мируваше за време на коронапандемијата,...