четврток, 10 јуни 2021

Мегафон

Промоција на книгата „Да ти се погоди да живееш во интересни времиња“ од новинарката и колумнистка Весна Дамчевска

Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје со огромно задоволство ја најавува промоцијата на книгата Да ти се погоди да живееш во интересни...
Љубов и Секс

Не е точно дека љубовта не познава граници: Која е идеалната разлика во години за успешна врска?

Велат дека вистинската љубов не познава ограничувања, ни кога се во прашање годините, но се чини дека науката не го поткрепува тоа. Истражувањето...
Радио Милева

Само со минијатурна лента го покри меѓуножјето, па со жежок еротски танц го шокираше светот: Вака „меша“ Карлеуша во тоалетот (ВИДЕО)

Сите веќе се навикнати на провокативните настапи на Јелена Карлеуша, па оние што ја следат на Инстаграм знаат дека нејзиниот профил...
Радио Милева

Јелена Карлеуша ронеше солзи во „Ѕвездите на Гранд“: „Покажавте дека не ме сакате и не ме почитувате“ (видео)

Јелена Карлеуша се расплака во новата емисија на „Ѕвездите на Гранд“. Според најавата за новата епизода која ќе се емитува во сабота,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ вереницата „го откачи“ и на Инстаграм: Марина Гагиќ го отследи таткото на своето дете и ги избриша сите заеднички фотографии (ФОТО)

Откако Дарко Лазиќ со месеци се уверуваше и себеси и јавноста дека тој е сè уште со Марина и дека таа ќе се врати кај него, се чини дека...
Радио Милева

Познатиот адвокат Тома Фила на ТВ го коментираше „раскалашеното“ и непрописно паркирање на старлетата Тамара Ѓуриќ, а таа жестоко му возврати: „Ова е повик на линч… примитивно и срамно“!

Старлетата Тамара Ѓуриќ се најде во центарот на скандал кога арогантно се паркирала на место резервирано за инвалиди во „Белград на...