вторник, 8 јуни 2021

Мегафон

Фудбалерите пристигнаа во Букурешт: Развиорено македонско знаме на аеродромот и нашиот официјален автобус (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација пристигна во Букурешт, Романија, каде на 13 и 17 јуни ги игра првите два натпревари во рамки на...
Радио Милева

Српскиот фудбалер дојде на свадба во Белград кај репрезентативниот колега, па се фати со ријалити старлета: Немања Радоњиќ се „смува“ со Ива Гргуриќ

Водителката и победничка на третата сезона на реалното шоу „Задруга“, старлетата Ива Гргуриќ, наводно влетала во љубовна врска со...
Радио Милева

По Сандра, се појави уште една Африка: Барби не е фолкерка, туку позната ТикТок-ерка и идна ТВ водителка, која на социјалните мрежи ја следи половина Србија!?

Оваа млада девојка верувале или не, на социјалните мрежи ја следат над два милиони луѓе, кои секојдневно се обидуваат да си го разубават...
Радио Милева

Раскинаа Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ- се огласи свршеницата на пејачот: „Ние не ја ни закажавме свадбата за да ја откажеме“

По долгите шпекулации за односот помеѓу Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ, поранешната свршеница на пејачот сега конечно ја откри вистината...
Радио Милева

Огњен Врањеш ја „смувал“ и најзгодната српска политичарка: Фудбалерот и Ана Гроздановиќ во љубовна или само во трач афера? (ФОТО)

Членката на Социјалистичката партија на Србија (СП) Ана Гроздановиќ важи за најубавата жена не само на српската, туку според многумина...
Радио Милева

Соседите на Ана Николиќ го разврзаа јазикот и открија непознати детали од минатато на пејачката

Денес, Ана Николиќ е една од најпознати пејачки, а нејзините соседи кои ја познаваат уште од детството, открија непознати детали од нејзиниот...
Мегафон

По стариот добар обичај: Со истурање чаша вода за среќа, македонските фудбалски репрезентативци испратени кон Букурешт

Со истурена чаша вода за среќа, македонските фудбалски репрезентативци испратени кон Букурешт, на својот прв настап на големите фудбалски...