понеделник, 7 јуни 2021

Мегафон

Србија по лекцијата за здравство, ни држи и лекција по школство: По Балашевиќ, песни и на Бајага и „Бијело дугме“ влегуваат во училишните учебници

Како што е веќе познато, три песни од Ѓорѓе Балашевиќ ќе се најдат во српските учебници за основно училиште. Според најновите информации...
Радио Милева

Александра Ковач го покажа голото тело: Што и бидна, каква ли и се случи хемија да се соблече во петтата деценија? (ФОТО)

Ќерката на легендарниот Корнелије Ковач, Александра Ковач е позната на домашната јавна сцена како пејачка, текстописец и композитор,...
Радио Милева

Манекенката Софија Милошевиќ отвори свое модно ателје: Карлеуша и „Сењорита Милица“ дојдоа да и го увеличаат денот на модната кралица, а домаќинката ја погали Карлеуша по големата задница! (ФОТО)

Најпознатата и најзгодна српска манекенка и топ модел Софија Милошевиќ, откако  му падна во прегратките на фудбалскиот репрезентативец...
Радио Милева

Оваа некогаш преубава девојка е најдобриот текстописец во регионот, која за жал, денес се бори со опака болест: Можете ли да ја препознаете? (ФОТО)

Пишувала стихови за најголемите музички хитмејкери, нејзините песни ги пејат најголемите поп и фолк ѕвезди во регионот. За жал, таа...
Радио Милева

Тања Савиќ се огласи по написите дека сопругот прв поднел барања за развод: „Тој не поднесе ништо прв, јас го направив тоа претходната година“

Пејачката Тања Савиќ тврди дека пред година ипол дена поднела барање за развод од бракот со Душан Јованчевиќ и тврди дека тој е повреден...
Радио Милева

Тара Симов вака си помина на гости во татковината: Старлетата гола, со влажни поздрави од туш кабината (ФОТО)

Српската реалити ѕвезда со македонско потекло Тара Симов овие денови е на одмор во Македонија, родната земја на нејзиниот татко. Таа...
Радио Милева

Српските пејачки од карантинот излегоа… „усвињети“: „Мојот фрижидер има најмногу прегледи на ден“! (ФОТО)

И додека дел од естрадните ѕвезди се трудеа да внимаваат на изгледот и додека не можеа да пејат заради коронапандемијата, некои од нив...