четврток, 3 јуни 2021

Мегафон

„Победници“ – документарен филм посветен на селекторот Игор Ангеловски и македонските фудбалски херои (ВИДЕО)

Во пресрет на претстојното ЕУРО 2021, фановите на „Македонската фаланга“ се во се’ поголема еуфорија и исчекување да го проследат...
Радио Милева

Маја Беровиќ пиштолот го чува на вистинско место: Сите уживаат во глетката, а само ретки среќници имаат можност да му ја „исчистат“ цевката! (ФОТО)

Пејачката Маја Беровиќ веќе неколку дена е на одмор во Дубаи, од каде што „бомбардира“ со жешки снимки и фотогрфаии во минијатурно...
Радио Милева

И првиот роденден на внукот, Цеца комплетно го плати: Еве ги сите детали – колку ќе чини, кој се’ ќе дојде, како ќе биде украсено, што се’ ќе се служи… (ФОТО)

Внукот на Цеца го слави својот прв роденден, што е голема работа во секое семејство. Токму затоа, семејството Ражнатовиќ, особено Цеца,...
Радио Милева

Водителката Јована Јеремиќ откри дека има понуда од пет телевизии, па изведе жежок еротски танц… за да си ја качи цената? (ВИДЕО)

Откако си даде отказ на ТВ „Хепи“,  водителката Јована Јеремиќ е во секојдневни преговори со неколку телевизии, така што конечната...
Радио Милева

Дарко Лазиќ во прегратките на Ивана Богичевиќ: Пејачот го покажа средниот прст, а пејачката… гаќичките! (ФОТО+ВИДЕО)

Пејачката Ивана Богичевиќ, учесник во тековната сезона на „Ѕвездите на Гранд“, се најде во кафеана во друштво со колегата, фолкерот...