вторник, 1 јуни 2021

Мегафон

ИВАП одново реагира: Владата вети два милиони евра помош, помошта никаде ја нема… дали мислите дека сме алхемичари?

Ивент индустријата која е една од најпогодените од коронапандемијата излезе дека е и една од најзапоставените во поглед на државната...
Мегафон

„Младите доаѓаат“: Ученици од државните музички училишта ќе настапат на концерт во Македонската филхармонија

Овој четврток, 03 јуни 2021 год. во 20 часот, оркестарот на Македонската филхармонија ќе го одржи концертот „Младите доаѓаат“ на кој ќе...
Промотер

ДНК со дел од македонската естрада, фудбалерите и останати спортисти во новата навивачка химна – „Македонија на Европско“ (ВИДЕО)

Македонија доби уште една навивачка химна. Дел од македонската естрада одново се сплоти и заедно со фудбалските репрезентативци и останатите...
Радио Милева

Сораја е одново вљубена, само овој пат во… жена: Сочниот бакнеж на двете силиконски убавици, ќе ви предизивика недоумици?! (ВИДЕО)

Старлетата Сораја Вучелиќ шокираше со ново видео на својот Инстаграм профил.Имено, таа сподели клипче на кое е снимана со русокоса пријателка,...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид се огласи по диквалификацијата на учесникот од „Ѕвездите на Гранд“: „Мислам дека погреши“

Учесникот во „Ѕвездите на Гранд“, Иван Рајиќ беше дисквалификуван од музичкото шоу бидејќи не сакал да потпише договор со продукцијата. Членот...
Радио Милева

И најпознатата презентерка на временска прогноза отвори сопствен сајт за возрасни: Црвено мрежесто боди, секси пози, танга и голо га*е за најава (ВИДЕО)

Мексиканската презентерка на временска прогноза Џенет Гарсија е позната како најзгодното и најатрактивно ТВ лице, но и сопственичка...
Радио Милева

Карлеуша фиктивно или фактички, на снимање без гаќички: Под фустанот „пиштол гола панорама“ или само „оптичка измама“? (ФОТО+ВИДЕО)

Јелена Карлеуша е член на на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, кој  привлекува најмногу внимание. И со своето однесување, критики, но и...
Радио Милева

Со новата љубов и нови проблеми: Поранешната сопруга на Бен Афлек забранила на Џенифер Лопез да се приближува на нивните деца

По вестите дека Џенифер Лопез и Бен Афлек ја обновиле романсата по 17 години, парот не престанува да биде главна тема во регионалните...