вторник, 18 мај 2021

Живот и Стил

Доктор советува: Неколку вежби со кои ќе го зајакнете капацитетот на белите дробови по прележување на Ковид-19

Закрепнувањето по коронавирусот, па дури и доколку сте имале полесна клиничка слика од вирусот, може да трае неколку седмици, па и месеци. Поради...
Радио Милева

Додека таа доживува хистерии во „Задруга 4“, татко и на Маја Маринковиќ се фати со старлетата Наташа – Москва: Довчерашната ријалити другарка сега и е нова маќеа (ВИДЕО)

Таткото на Маја Маринковиќ, контроверзната учесничка во реалното шоу „Задруга 4“,  Радомир Маринковиќ – Таки, започна љубовна врска...
Радио Милева

Принцот Чарлс пред Дијана и Камила бил во врска со своја далечна роднина, а монархијата сметала дека е совршена да му биде жена (фото)

Една интересна работа во врска со емотивниот живот на престолонаследникот останува добро скриена со години – Чарлс веќе понудил...
Радио Милева

Сега ја гледате како Џандан во серијата „Мојата ќерка“, а се сеќавате ли кој лик го играше турската актерка во „Изнајмена љубов“? (фото)

Гледачите на турската серија „Мојта ќерка“ ја запознаа актерката Лејла Лидија Тугутлу која ја има улогата не ветеринарката Џандан...