вторник, 4 мај 2021

Мегафон

Трет ден Велигден: Овој вторник е најсреќен во годината, еве што треба да направите за да ви се остварат сите желби

На некои места, велигденските прослави траат три дена. Тоа значи дека славењето и веселењето продолжуваат и во вторник. Ова е период...
Радио Милева

Луна Ѓогани брои ситно до породувањето: Реалити ѕвездата позираше во кратко фустанче, трудничкиот стомак во прв план (фото)

Реалити ѕвездата Луна Ѓогани брои ситно до породувањето. Имено, Луна и нејзиниот свршеник Марко Миљковиќ го очекуваат своето прво дете...
Радио Милева

Домот на Карлеуша за Велигден наликуваше на бајка, а на фотографијата на која позира со ќерките доби коментар од холивудската ѕвезда (фото)

Јелена Карлеуша, Велигден го прослави во својот двор во новата куќа на Дедиње. Најголемиот христијански празник, Јелена го прослави...
Радио Милева

Пожешка и од песокот во Африка: Сопругата на Огњен Амиџиќ се соблече во бикини и го покажа своето згодно тело (фото)

Даниела Димитровска и Огњен Амиџиќ престојуваат во еден од најлуксузните хотели во Хургада, кој беше отворен пред само еден месец, пишува...
Радио Милева

Бетер и од турска серија: Свршеницата го напуштила Дарко Лазиќ бидејќи пронашла пораки со бившата девојка?

Дарко Лазиќ и Марина Гагиќ наводно се скарале, а свршеницата на пејачот се сомнева дека ја изневерува. Марина наводно се иселила од домот...
Радио Милева

Водителот Војо Недељковиќ падна на колена среде емисија кога Саша Поповиќ му ги соопшти среќните вести (видео)

Еден кандидат во „Ѕвездите на Гранд“ го носи истото име како и водачот на „Гранд“ – Александар Саша Поповиќ. Водителот Воја Недељковиќ,...
Радио Милева

Родиќ ги дочекаа Ражнатовиќ со богата трпеза во Тител: Таму беше и Богдан со Цеца, но и Шијан со бремената Бојана (фото)

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ и нејзините најблиски уживаа во величествениот имот во Тител кај сватовите Родиќ. Имено, Вељко сподели...
Радио Милева

Поради драстичната промена на фризурата на Елена Китиќ, сега коментираат дека личи на нејзиниот татко (фото)

Пејачката Елена Китиќ, покрај талент за музика, ја разбира и модата и често ги изненадува своите следбеници со нов моден избор на нејзините...