мај 2021

Живот и Стил

Хит на социјалните мрежи: Водителка го помешала писателот Вилијам Шекспир со човекот кој прв ја прими вакцината против коронавирус

Презентерката на аргентинскиот Канал 26, Ноелија Новиљо, ги насмеа социјалните мрежи кога пренела дека починал Вилијам Шекспир, „еден...
Радио Милева

Никогаш видени семејни фотографии: Ќерката на Здравко Чолиќ му го честиташе 70-от роденден – „Најдобриот татко на светот“ (фото)

Познатиот пејач Здравко Чолиќ наполни 70 години, а неговата ќерка Уна Чолиќ сподели со сите фотографии од минатото кои ги воодушевија...
Радио Милева

Провоцира и во шетстата деценија: Врелата Италијанка мами воздишки на социјалните мрежи кај мажите (фото)

Веројатно се сеќавате на италијанската верзија на Саманта Фокс, пејачката Сабрина Салерно и нејзиниот огромен хит Boys (или „Summertime Love“). Сабрина...
Радио Милева

Сопругот на Брена ретко се појавува во медиумите, но сега отворено проговори за бракот со пејачката: „Семејството е мојот најголем успех“

Бившиот тенисер и сопругот на Лепа Брена, Боба Живојиновиќ си ја отвори душата и ја раскажа својата животна приказна. „Од парите кои...
Радио Милева

Уште една дисквалификација во „Ѕвездите на Гранд“: Кандидатот исфрлен од музичкото шоу бидејќи не сакал да потпише договор

Иван Рајиќ е дисквалификуван од „Ѕвездите на Гранд“  бидејќи не сакал да потпише договор од девет години. Иван се огласи на својот...