петок, 23 април 2021

Радио Милева

Водителот Маца го прозва актерот Бранислав Лечиќ: „Помина на полиграф и готово… но, дали ќе поминеш кај Бога?“ (ФОТО)

Актерот и ТВ водител Драган Маринковиќ – Маца е познат како некој кој нема влакна на јазикот. Тој говорше во една емисија за тоа како...
Радио Милева

Ќе го препознаете ли овој српски „фраер“, кој денес е позната музичка „ѕверка“, а прави нешто, што денес самиот не би можел ниту да го гледа?! (ВИДЕО)

Ретро фотографиите и видеата понекогаш се чудо. Не само што не враќаат во минатото, во годините на младоста и лудоста, туку и не потсетуваат...
Радио Милева

Јелена Розга има сериозни здравствени проблеми: „Се случува да бидам потечена и потполно непрепознатлива“ (ФОТО)

Пејачката Јелена Розга проговори за своите здравствени проблеми и стресот со кои се соочува во текот на последниве години од нејзината...
Радио Милева

56 годишната актерка Моника Белучи со комплетна трансформација – би ја препознале ли ваква?(видео)

Иако ја живее шестата животна деценија, италијанската актерка Моника Белучи не им се дава на годините и изгледа феноменално. Обожавателите...
Радио Милева

Момчето на Цеца, Богдан си го „присвои“ џипот на нејзината снашка Богдана: Позајмица или конфискација која ќе го изнервира Вељко? (ВИДЕО)

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ очигледно ужива во љубовта со новото момче Богдан Срејовиќ, кој е девет години помлад од неа. Деновиве,...
Радио Милева

Не сакаше да зборува, но не додржа: Мајката на Бојана Родиќ проговори за идниот зет и внучето кое е на пат

Синот на пејачкатаГоца Божиновска, Мирко Шијан и неговата свршеница Бојана Родиќ за неколку месеци ќе се реализираат како родители,...