сабота, 17 април 2021

Мегафон

Нов „Band Aid“: Џенифер Лопез и Селена Гомез главни ѕвезди на големиот хуманитарен концерт „VAX LIVE“ за вакцинација на светот без дискриминација

„Global Citizen“ најавува амбициозна кампања за да им помогне на здравствените работници и на најсиромашните земји во светот брзо да добијат...
Радио Милева

Вака денес изгледа некогашната поп икона која ги покажа огромните гради кога другите пееја закопчани до грло: По Саманта Фокс лудееше целиот машки свет, а таа била заљубена во својта менаџерка! (ФОТО)

Дали се сеќавате на Саманта Фокс, жената со совршени пропорци на телото: 98-59-84? Таа имаше само 16 години кога ги направи своите први разголени...
Радио Милева

Загина организаторката на ТВ серијалот „Куќа од срце“: Нејзината работа на бројни семејства им донесе радост и среќа, а нејзе – трагична несреќа! (ФОТО)

Организаторката на шоуто „Куќа од срце“, Јасмина М. (47) вчера, петок 16 април 2021 година, загина во сообраќајна несреќа што се случи кај...