четврток, 8 април 2021

Живот и Стил

Ако се будите да уринирате неколку пати во текот на ноќта, кажете му го тоа на вашиот лекар – може да биде алармантно

Постојат многу причини зошто би можеле да бидете будни навечер, а една од нив е празнење на мочниот меур. И додека мокрењето среде ноќ...
Мегафон

Компаниите во секторот на организација на настани од понеделник на протест: „До сега бевме тивки, но нè натераа да станеме гласни“!

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска...
Мегафон

„Спомен костурница“ – Велес и „Македониумот“ во Крушево ќе ги гледаме во научно-фантастичниот филм „Празникот на хризантемите“

Заврши снимањето во РСМ на долгометражниот дебитантски игран филм “Празникот на хризантемите” (“Chrysanthemum day”) на младиот украински...
Радио Милева

Уште една позната југословенска глумица го обвини Бранислав Лечиќ за силување: „Знаеш ли кој сум јас, треба да ти е чест што те поскаувам“ (ФОТО)

Некогаш многу популарната и надежна југословенска актерка Мерима Исаковиќ, која доживеа тешка несреќа на 21 година и остана неподвижна,...
Радио Милева

Српската новинарка и позната инфлуенсерка на неодамнешнот породување била жртва на акушерско насилство: „Мојата струка не работи со вашата, зашто сте олош“!

Српската новинарка и инфлуенсерка Мина Смиљаниќ роди ќеркичка пред три месеци, а вчера своето искуство го сподели на социјалните мрежи...
Радио Милева

Среде емисија почна да зборува што се’ прават во креветот: Весна Ѓогани „пропадна во земја“ поради изјавата на Ѓоле (фото)

Брачната двојка Весна и Ѓоле Ѓогани се на сцената со години, а заедно и во хармоничен брак. Тие беа гости во емисија, а „исплива“ и она...
Радио Милева

Брутално секси и без силикони: Кендал Џенер во новото бикини издание собра 9 милиони лајкови (фото)

Една од сестрите на кланот Кардашијан-Џенер, Кендал, реши да ја запали фантазијата на мажите со нови фотографии. И додека нејзините славни...
Радио Милева

Ѕвездата од турските ТВ серии со роденденска честитка на српски на своето момче со потекло од Македонија: „Се’ е лесно кога си крај мене, сонце мое…“ (ФОТО)

Ебру Шахин, познатата турска актерка, која ја игра главната улога во популарната ТВ серија „Невозможна љeубов“,  воодушеви со својот...
Радио Милева

Oва досега се нема случено: Снема струја на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“, а еве што прават членовите на жирито

Неодамна започнаа снимањата на петиот круг на „Ѕвездите на Гранд“. Меѓутоа, деновиве на едно снимање им се случи мала непријатност...