среда, 7 април 2021

Радио Милева

Ова е сопругата на Тарик Филиповиќ, познатиот водител на квизот „Милионер“: Мисица со одземена круна заради наместен избор и изневерена жена со дете, која само три пати ја видел, па ја оженил! (ФОТО)

Популарниот хрватски водител Тарик Филиповиќ е оженет со четири години помладата сопруга Лејла Филиповиќ. Лејла остана запаметена...
Радио Милева

Официјално стана милијардерка : „Форбс“ уште една Кардашијанка прогласи за најбогата – еве колку „тежи“ Ким

„Форбс“објави годишна листа на светски милијардери, а првпат на оваа листа се најде и славната Ким Кардашијан. Тие пишуваат и дека...
Радио Милева

Сите се крстеа кога видоа каков дојде на снимање во „Гранд“: Ѓорѓе Давид како Индијанец… не, како американски маринец! (ФОТО)

Ѓорѓе Давид како член на жирито, повремено знае да ги изненади своите верни следбеници на „Ѕвездите на Гранд“ со својот необичен стајлинг,...