понеделник, 5 април 2021

Радио Милева

Ова е свршеникот на Јована Јоксимовиќ, кој го остави заради Жељко: Александар Зеремски – ловец на познати дами (ФОТО)

Водителката на утринската програма „Уранак“, Јована Јоксимовиќ, е во среќен брак со кантавторот Жељко Јоксимовиќ од 2012 година, а пред...
Радио Милева

Српскиот јутјубер го кажа својот став, па остана сам во емисија: Водителките не го прифатија однесувањето на гостинот, па си станаа и го напуштија студиото (ВИДЕО)

Сексуалната злоупотреба е актуелна тема во Србија, заради на случајот со Даниела Штајнфелд и случајот со Милена Радуловиќ. Во секоја...
Радио Милева

Јелена Кнежевиќ е најпровокативниот српски фото-модел: Гола позира, ама не се срами речиси гола да излезе и на улица (ФОТО+ВИДЕО)

Атрактивен топ модел  кој не се срами гола да позира, ама не се срами ниту речиси гола да прошета по улица или да излезе во провод. Токму...
Радио Милева

Познатиот композитор и текстописец потврди дека подготвува песна за Вања Кнежевиќ: „Вистина е, ми се јави Цеца“

Вестите за дисквалификуваната Вања Кнежевиќ од „Ѕвездите на Гранд“ се уште се актуелна тема во медиумите. Имено, како што пишуваат...
Радио Милева

„Бабо, оди чувај внуче и плети!“: Карлеуша јавно ја прозва Цеца, откако дозна дека и помага на диксвалификуваната учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Медиумите ја пренесоа информацијата дека дисквалификуваната кандидатка од „Ѕвездите на Гранд“ снимила песна во Белград со лична...