петок, 2 април 2021

Живот и Стил

Сакате да летувате во Грција, а да бидете безбедни? На овој грчки остров нема коронавирус, а сите жители се вакцинирани

Еден грчки остров е целосно заштитен од коронавирусот, а сите жители се вакцинирани. Ова е нивната приказна. Уште од месец март минатата...
Радио Милева

Уништен автомобилот на Аца Лукас: По сообраќајната несреќа се огласи пејачот и откри што се случило – „Штетата е огромна“

Автомобилот на Аце Лукас, управуван од неговиот возач, е уништен во сообраќајна несреќа, објавија српските медиуми. Аца набрзо проговори,...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид одговорите на осудите за неговите критики во „ЅГ“: „Не бараме девојки кои јадаат хамбургери“

По дисквалификацијата на Вања Кнежевиќ во „Ѕвездите на Гранд“ во еден момент во центарот на вниманието се најде и пејачот Ѓорѓе Давид...
Радио Милева

Од цифрата ќе ви се сврти во глава: Еве колку заработила Опра Винфри од интервјуто на Меган Маркл и Хари

Опра Винфри е една од најпознатите телевизиски водителки во светот, а многумина ја рангираат меѓу највлијателните жени во светот. На...
Радио Милева

Паника на естрадата: Пејачите и старлетите на сослушување во полиција поради милионска измама на социјалните мрежи

Откако во полициската акција на „Вектор“ на Република Српска беа уапсени девет лица, кои се осомничени дека изневериле стотици луѓе...