четврток, 1 април 2021

Радио Милева

Надбискупот ја прекина тишината и откри дали Меган Маркл и Хари се венчале три дена пред официјалната свадба

Меган Маркл со својата изјава дека се венчала за принцот Хари три дена пред официјалната венчвка во интервјуто кај Опра Винфри го привлече...
Радио Милева

Карлеуша излезе топлес на тераса: „Популарна“ одзади додека гола однапред се сончаше на хотелскиот балкон во Дубаи (ВИДЕО)

Јелена Карлеуша ужива на семеен одмор со своите ќерки Атина и Ника во луксузот на Дубаи. Популарната пејачка, која е многу активна на...
Радио Милева

Плукната Вики Миљковиќ: Пејачката и членка на жирито на „Ѕвездите на Гранд“ има своја двојничка во српската министерка за трговија, туризам и телекомуникации? (ФОТО)

Не е невообичаено да има случаи на неверојатна сличност меѓу две познати личности кои не се во никакво сродство или роднинска  врска....
Радио Милева

Ги водеше „Ѕвездите на Гранд“ наместо Сања Кужет, а сега познатата водителка изгледа непрепознатливо (фото)

Сања Чулибрк во 2016 година ја замени Сања Кужет во „Ѕвездите на Гранд“ бидејќи Кужет замина на породилно отсуство. Откако Кужет се врати,...