петок, 5 март 2021

Живот и Стил

Ги обновува кожата и косата и ги ублажува трагите на стареење: Секоја жена треба го користи ова масло

Ладното цедено масло од авокадо содржи висока концентрација на витамин Е, кој е многу важен за одржување на здравјето на кожата. Директното...
Живот и Стил

Најурнебесното купување на интернет: Нарачал панталони и очила, а добил неверојатно женско парче облека

Немаат само жените неверојатни искуства со онлајн купувањето на облека. Жените понекогаш несовесно купуваат, но сепак судејќи според...
Радио Милева

Откако Ирина Шајк и Бредли Купер беа уловени заедно и започна да се “шушка“ дека се смириле, се огласи моделот и откри во какви се односи

Иако Ирина Шајк и Бредли Купер раскинаа во 2019 година, парот често е заедно, а најмногу внимание привлече нивната последна средба поради...
Радио Милева

Кардашијанки не можат да дишат без фотошоп: Овој пат Клои позираше топлес, а она што го коригираше на сите им „падна во очи“ (фото)

Сестрите Кардашијан се зависнички од алатката за обработка на фотографии, фотошоп, и секоја од нив досега ја критикуваа дека не објавува...
Радио Милева

Наре од „Ќерката на Амбасадрот“ лаже дека ја напушта серијата поради болест – причината е сосема друга?

Aктерката која македонската публика ја познава по улогата на Наре од „Ќерката на Амбасадорот“ неодамна откри дека ја напушта серијата...
Радио Милева

На промоцијата на серијата „Радио Милева“, Анѓелка Прпиќ „полуде“ и лутито ја напушти прес конференцијата по прашањето: „Кој е вашето ново ново момче?“

Анѓелка Прпиќ предизвика скандал на прес-конференција откако и беше поставено прашање во врска со  новото момче. Актерката, како да...
Радио Милева

Наследникот на Жељко Ражнатовиќ кај баба и дедо во Тител, а таму уште од мали нозе го качија на трактор (фото)

Боксерот и син на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, на својот Инстаграм профил често поставува фотографии и снимки од неговиот син Жељко кој сега...
Радио Милева

Зорица Брунцлик проговори за враќањето во „Гранд“, го критикуваше жирито и екс-директорот: „Поповиќ е најслаба алка!“

По седум години, Зорица Брунцлик реши да ги закопа секирите со „Гранд“, па на изненадување на многумина се појави на снимањето на шоуто....
Радио Милева

Ќерката на Тифа – некогашниот пејач на „Бијело дугме“ и „Дивље јагоде“, тргна по стапките на татко и: Сара е талентитана, расна убавица со глас на… ѕвер! (ВИДЕО)

Сара Војчиќ, ќерка на Младен Војичиќ – Тифа, реши да вплови во музичките води, ни помалку ни повеќе,  туку како пејачка на хеви метал...