среда, 3 март 2021

Радио Милева

Изненадување за роденден: Луна Ѓогани во седмиот месец од бременоста го напушти Белград и замина на ова егзотична дестинација

Луна Ѓогани на 8ми март го слави својот роденден, а по тој повод нејзиното момче и подари патување на луксузна дестинација. Имено, Марко...
Радио Милева

Српскиот рапер „Ша“ не е ни свесен што му се подготвува, додека тој јавно се швалерисува во „Задруга 4“: Влезе како женет, ќе излезе „гол“… и без жена и без имот!

Раперот Ненад Алексиќ – Ша не е ни свесен какви проблеми го очекуваат кога ќе излезе од реалното шоу „Задруга 4“, а сето тоа поради...
Радио Милева

Во серијата „Суровиот град“ Недим е инвалид и жртва на злобниците, а во приватноста е друг човек кој тешко ќе го препознаете (фото)

Беркер Гувен е 26 годишен турски актер кој македонските љуботели на турски серии периодов го гледаат во улогата на Недим, инвалид во...
Радио Милева

Прва објава на Оливера Балашевиќ по смртта на музичката легенда: „Тоа што е далеку секој ден изгледа како уште подалечно“ (фото)

Оливера Балашевиќ за прв пат се логласи на социјалните мрежи по смртта на нејзиниот сопруг Ѓорѓе Балашевиќ. Таа е скршена од болка по...
Радио Милева

Ќерката на Цеца среде ковид пандемија ја напушти Србија: За Анастасија не важи корона ситуација, па замина на егзотична дестинација (ФОТО)

Анастасија Ражнатовиќ, пејачка и ќерка на фолк дивата Цеца Ражнатовиќ, е постојано активна на социјалните мрежи. Таа редовно привлекува...