март 2021

Радио Милева

„Гранд ѕвездата“ Александра – Ципка е опасна типка: Успешно тера кариера, а од друга страна пак, има и рецепт за успешен брак (ВИДЕО)

Атрактивната sвезда на „Гранд“, Александра Тадиќ – Ципка, измами воздишки кај многу мажи, откако сподели фотографии на кои таа позира...
Радио Милева

40 дена од смртта на Балашевиќ: Гробот на покојниот кантавтор поместен за десеттина метри, а него наместо епитаф стих од негова песна (ФОТО)

Изминаа 40 дена од смртта на  големиот Ѓорѓе Балашевиќ, кога цела поранешна Југославија жалеше како за млку уметници кои заминаа пред...
Радио Милева

Бритни Спирс се огласи по документарниот филм за нејзиниот живот: „Засрамена сум, плачев две недели“

Во текот на февруари една од главните теми кога станува збор за поп музиката е документарниот филм за Бритни Спирс насловен како „ Framing...