петок, 26 февруари 2021

Живот и Стил

Намирници кои онколозите никогаш не ги јадат: Ако сакате добро здравје, намалете ја нивната консумација

Рецептот за совршено здравје не постои, но храната може да помогне да се чувствуваме подобро и да го намалиме ризикот од разни заболувања. Неколку...
Промотер

Марко Кутлиќ е еден од најталентираните хрватски изведувачи од поновата генерација: „Македонија е земјата на мојот музички идол и животен пример – Тоше“ (ВИДЕО)

„Буди моја ноќ“ е насловот на новата песна на еден од најталентираните хрватски изведувачи од поновата генерација – Марко Кутлиќ....
Радио Милева

Нова провокација од Лидија Вукиќевиќ, овој пат гола во бањата покриена со минијатурно пешкирче (фото)

Атрактивната српска актерка најпозната по улогата во серијата „Бољи живот“, Лидија Вукичевиќ (58) не престанува да провоцира. Овој пат,...
Радио Милева

Погледнете како по 14 години изгледа турската актерка која ја глумеше Лејла во серијата „Кога лисијата паѓаат“ (фото)

Поминаа 14 години откако се снимаше турската серија „Кога лисјата паѓаат“, а беше доста популарна и во Македонија. Од неодамна серијата...
Радио Милева

Од обичен келнер, до маж на латино дивата: Ова е првиот сопруг на Џенифер Лопез по кој и денес жените воздивнуваат (ФОТО)

Џенифер Лопез за првпат застана пред олтар во февруари 1997 година, а нејзиниот избраник беше Оџани Ноа. Да не беше разводот, поранешниот...
Радио Милева

Луна Ѓогани стигна до шестиот месец од бременоста: Ријалити ѕвездата се шири само во стомакот, а сподели и што и се случува пред спиење (фото)

Луна Ѓогани го очекува своето прво дете со Марко Миљковиќ. Во месец јуни таа ќе стане мајка на девојче, за кое, како што неодамна откри,...
Радио Милева

Српските пејачки останаа без работа па кренаа глас, а најгласни Гога Секулиќ и Мина Костиќ: „Најдобро е да ни ги простат сметките, да не плаќаме струја, вода, станарина…“

Гога Секулиќ, како и многу нејзини колеги, се најде во незавидна финансиска состојба поради пандемијата на коронавирусот, бидејќи се...