среда, 24 февруари 2021

Љубов и Секс

Какви партнерки бираат хороскопските знаци? Овенот сака способни жени, а Лавот има цел список со барања

Ова се карактеристиките што мажите ги бараат во идеалната партнерка, според хороскопскиот знак. ОВЕН Овните паѓаат на силни, способни...
Живот и Стил

Еспресо пијат родени лидери, а капучино софистицирани луѓе: Што открива кафето кое го пиете за вас?

Најпопуларниот утрински ритуал на светот е токму пиењето кафе. Овој напиток нѝ помага полесно да „запловиме“ во новиот ден, ја подобрува...
Радио Милева

Ѓорѓе Балашевиќ не дочека да одмора во вилата што ја купи на море во Истра за 400.000 евра: Планираше пензионерските денови да ги минува таму (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ во 2019 година купил вила на Јадранот во Истра, за која платил околу 400 000 евра, пишуваа уште тогаш медиумите. Како што пренесуваат...
Радио Милева

Брук Шилдс доживеа несреќа: Некогаш слатака мала од „Сината лагуна“, сега одново учи да оди! (ФОТО+ВИДЕО)

Американската актерка  Брук Шилдс на својот Инстаграм објави дека доживеала несреќа и ја скршила бутната коска, па откри како се чувствува.Заедно...
Радио Милева

Родителите на Џејла Рамовиќ бесни поради наводната афера со Марија Шерифовиќ – победничката на „ЅГ“ ги убедува дека ја „местат“ љубоморни колешки

Марија Шерифовиќ и победничката во „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ наводно се во емотивна врска, пишува деновиве курир.рс Наводно,...
Радио Милева

Алета Оушн е порно Кардашијан: Почнала како манекенка, мисица и модел, а заврши во 200 снимени филма за возрасни… засега! (ФОТО)

По потекло е од Унгарија, а нејзината физичка конституција неодоливо потсетува на најпознатата светска старлета – Ким Кардашијан....
Радио Милева

Цеца сподели чуден пост: На пејачката барем сега љубов не и недостасува, можеби само… дебели пари, откако не пее? (ФОТО)

Откако пред неколку месеци беше откриена врската на Цеца со Богдан Срејовиќ, пејачката пејачката е постојано во  фокусот на интерес...
Радио Милева

Душица Грабовиќ- српската пејачка на која гостите и ставаа бакшиш во гаќичките: „Последниот бакшиш ми беше 20.000 евра, а гостите ми ги оставаа и часовниците и клучевите од автомобилите“ (ФОТО)

Пејачката Душица Грабовиќ гостуваше во една емисија на ТВ, па ги коментираше сегашните учесници на реалното шоу „Задруга“ и откри...