вторник, 23 февруари 2021

Радио Милева

Нови Сад се прости од Балашевиќ: Се’ наликуваше на концерт на кој само него го немаше… но, само физички! (ВИДЕО)

Нови Сад вчеравечер се прости од кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ кој почина на 19 февруари на 67 годишна возраст. На панонскиот морнар му...
Живот и Стил

Тунис е омилена дестинација на многу Европејци: Тие ја поминуваат зимата во Африка и имаат добра причина за тоа!

Кој обожава песок, прекрасно море и палми кои се нишаат на топлиот пустински ветер, без размислување ќе го избере Тунис за дестинација...
Мегафон

Замина уште еден музички великан: Почина легендарниот композитор и диригент Војкан Борисављевиќ

Композиторот и диригент Војкан Борисављевиќ, чија кариера траеше повеќе од пет децении, почина денес во Белград, јавуваат српски  „Новости“....
Радио Милева

Во песните на Балашевиќ многу од јунаците беа вистинити ликови, но само на овој хрватски поет, автор и пејач, „панонскиот морнар“ му посвети песна (АУДИО)

Српскиот кантавтор, Ѓорѓе Балашевиќ, кој не напушти вчера на 68-годишна возраст, напиша стотици песни и остави длабока трага во историјата...
Љубов и Секс

Жени, со ваков маж никогаш нема да бидете среќни: 3 јасни знаци дека врската ви е осудена на пропаст

Многу жени се заслепени од емоциите, па често не забележуваат дека животот го поминуваат покрај токсичен партнер кој што ги гуши нивните...
Радио Милева

Бугарската мисица со „нова предница“: Нора прво тврдеше дека кај неа се’ е до генот, а сега наеднаш има разбирање за “силиконско фризирање“ (ФОТО)

Носителката на најпосакуваната награда за еротските модели – „Мис плејметка“ во  2017,  Нора Недкова стави силикони. Русокосата,...
Радио Милева

Повеќе од менторка и ученичка: Српските медиуми тврдат дека Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ се во тајна врска?

Српските медиуми пишуваат дека Марија Шерифовиќ и Џејла Рамовиќ се во тајна врска. Се поголеми се гласините дека постои тајна врска...