понеделник, 22 февруари 2021

Радио Милева

Карлеуша стана Karlykosova – најпозната „албанска“ пејачка: Ајварот ви го простивме, неа – нема…“ (ФОТО)

Јелена Карлеуша е една од најпознатите не само српски, туку и регионални поп-фолк пејачки. На Инстаграм ја следат над 2,3 милиони следбеници...
Радио Милева

Ретко ја гледате во вакво издание: Јелена Карлеуша се фотографираше во крупен кадар, па ја избриша фотографијата

Поп ѕвездата Јелена Карлеуша изненади во изданието во кое ретко може да ја видите. Имено, Јелена најчесто ги истакнува своите атрибути...
Радио Милева

Ова е приказната за големиот комарџија, кого Балашевиќ го опеа во својот вонвременски хит: Божа звани „Пуб“ навистина постоел (ФОТО)

„Ова е приказна која со задоволство ја раскажувам, тоа е приказната за Божа наречен Пуб… Едни го фалат, други се жалат, трети велат...
Радио Милева

Кумот на Шабан Шаулиќ до детали ја опиша сообраќајната несреќа во која почина пејачот: „И ден денес ја слушам неговата тешка воздишка“

Кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ почина пред две години во сообраќајна несреќа во Германија, а со него во автомобилот бил клавијауристот...
Радио Милева

Срцето ќе ви препукне од приказната со која Северина се прости од Балашевиќ: „Сине, еве ти ја Северина…“ (ФОТО)

Популарната пејачка Северина се огласи по повод смртта на Ѓорѓе Балашевиќ. Пејачката не криеше каква соработка имала со „панонскиот...
Радио Милева

„Не е можно да има таков з*дник“: Бијонсе со новите фотографии ги „распамети“ фановите на социјалните мрежи (фото)

Американската музичка ѕвезда Бијонсе на социјалните мрежи објави фотографија на која ги покажа своите атрубути, па направи хаос. Имено,...