сабота, 20 февруари 2021

Радио Милева

Најубавите цитати на Ѓорѓе Балашевиќ: „Едно е кога копнееш за некој што е далеку, а сосема друго, кога копнееш за некој што е близу до тебе“

Познатиот  кантавтор, поет и музичар Ѓорѓе Балашевиќ почина  на 67-годишна возраст. Балашевиќ генерациите ќе го паметат по неговите...
Радио Милева

Балашевиќ овие две работи никогаш не ги преболе: Смртта на неговата сестра и тоа што родителите никогаш не му дојдоа на концерт (ФОТО)

Ѓорѓе Балашевиќ речиси се постигнал во животот, но две работи никогаш не преболел и не можел да ги прежали, па тие две нешта му оставиле...
Радио Милева

Ова е љубовната приказна на Балашевиќ со жената на неговиот живот, Оливера: „Кога ќе ми најдете поубава жена од Оља, ќе се потрудам да и… напишам песна“!

Легендарниот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ почина на 67-годишна возраст, од последици од коронавирусот во болница  во Белград. Зад себе...
Радио Милева

Кавадаречката фолкерка го живее својот американски сон: Се сеќавате ли на Јасмина Мукаетова? (ФОТО+ВИДЕО)

Своевремено важеше за една од најубавите и најатрактивни пејачки во златните денови на македонската фголк естрада иако се проба и во...
Радио Милева

Дека е секси знаеме, но она што на вистинските мажи им се врти како прашање во нивната имагинација е… носи ли нешто Стојне Николова под новата модна креација? (ФОТО)

Ситна, динамитна, атрактивна, експлозивна, набиена со енергија и сексапил…Фолк мињонче ко бонбонче. Така отприлика ја опишуваат македонската...
Радио Милева

Кога веќе не им преостана каде да пеат, им останува само „да се сликаат“: Од пејачки – манекенки, модели, инфлуенсерки, блогерки… до меанџии и психолози!

Корона пандемијата комплетно го запре светот, а во него и нас. Се’ се сврте наопаку, некогаш ненормалното го прогласија за „ново нормално“,...