петок, 19 февруари 2021

Живот и Стил

Чувствувате болка и тежина во стомакот по јадењето? Ова се можеби причините за ваквата непријатна состојба

Болката во стомакот, односно желудникот, по јадењето може да биде силна и прилично иритантна. Ако болката исчезне по одредено време,...
Живот и Стил

Неверојатни здравствени придобивки: Еве што се случува во организмот ако секој ден консумирате црвен кромид

Црвениот кромид има многубројни здравствени предности, а најдобро е да се консумира сиров за максимално да се искористат сите негови...
Радио Милева

Ќерката на Ѓоле и Слаѓа ја прозва Луна Ѓогани: „Парите ги заработив во градинка, не одев по реални шоуа“

Силвија Ѓогани, ќерката на Ѓоле и Слаѓа Ѓогани по неколку години повторно се враќа на музичката сцена. Наследничката на Ѓогани вели...
Радио Милева

Тања Савиќ по сите турбуленции откри во какви односи е со сопругот: „Не се слушаме, не ме интеренсира“

Пејачката Тања Савиќ проговори за тортурата низ која поминува поради нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ кој ги однесе нејзините деца...
Радио Милева

„Сите ми велат дека сум преубава за да возам автобус“: Кога патниците влегуваат и ја гледаат Џоди зад воланот, остануваат без зборови (видео)

Џоди Ли Фокс има 24 години, живее во Велика Британија и вели дека ги шокира патниците со својот изглед. Таа работи како возач на автобус...
Радио Милева

Карлеуша нема милост кон натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“: „Таквото пеење е за во кафеана или автобус!“ (видео)

Судејќи според најавата, Јелена Карлеуша привлече внимание и во новата епизода на популарното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Повторно...
Радио Милева

Гога Секулиќ има 15 години помлад сопруг, а еве што вели за врската на Цеца Ражнатовиќ и помладиот Богдан

Пејачката Гога Секулиќ покрај себе има помлад сопруг, атлетичарот Урош Домановиќ, со кого има и син, па ја коментираше врската помеѓу...
Радио Милева

Славица Чуктераш уловена во друштво на згоден маж, па веднаш започнаа шпекулациите дека има ново момче: „Аман бре луѓе“

Пејачката Славица Чуктераш откако се разведе од сопругот Владо ужива во својата слобода. Славица е активна на „Инстаграм“ каде што...
Радио Милева

Таа е прва југословенска старлета: Се „сплетка“ со Ал Пачино, позираше за Плејбој, а ни Брега не и одолеа – еве како изгледа денес (фото)

Една млада девојка од малото село Лукавац во близина на Тузла, Дијана Бежировиќ, стана светска sвезда која правеше интервју со двајца...