вторник, 16 февруари 2021

Живот и Стил

„Португалскиот Рим“ избран за најдобра европска дестинација за 2021 година: Запознајте го новиот туристички рај…

Градот кој што е трет по големина во Португалија, сместен е на северозападот од овој дел на земјата, а истовремено е еден од најстарите...
Мегафон

Вучиќ им додели ордени на српските рокери: Бајага, Бреговиќ и Бора – Чорба одликувани со орден „Караѓорѓева ѕвезда од прв степен“

По повод денот на државноста на Република Србија, српскиот претседател Александар Вучиќ одликуваше повеќе поединци со високи одличја...
Живот и Стил

Џејми Оливер сподели неверојатен рецепт за ручек за четворица: Сè што ви е потребно чини околу 200 денари!

Џејми Оливер се прослави со едноставните рецепти кои секој може лесно да ги подготви, а неговите специјалитети и покрај тоа се многу...
Љубов и Секс

Експерт за љубовни врски открива 3 неочекувани знаци кои укажуваат дека вашата врска е осудена на пропаст

Некои од знаците не е лесно да се препознаат и протолкуваат на вистински начин. Постојат многу причини поради кои што некоја врска може...
Радио Милева

Во турската серија „Суровиот град“ ја игра Сехер, а погледнете каква згодна дама во бикини е во приваноста (фото)

Љубителите на турските серии од неодамна на телевизија Сител започнаа да ја следат серијата „Суровиот град“. Госпоѓа Сехер ја игра...
Радио Милева

Катарина Живковиќ подеднакво добра в кревет, како и на сцена: Распослана на постела, во долна облека од бела свила и тантела, се’ живо излудува додека ги поткрева гаќичките и самата се милува (ВИДЕО)

Познатата српска фолк пејачка Катарина Живковиќ ги воодушеви своите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм со ултра провокативно...
Радио Милева

Карлеуша во Истанбул славеше „Св. Валентин“ или „Св. Трифун“: За „Денот на вљубените“ зедно на вечера со Душко и пријателите, ама дали таа ноќ и во ист кревет со сопругот? (ФОТО)

Наголемо се пишува за новата брачна криза на фолк пејачката Јелена Карлеуша и нејзиниот сопруг, фудбалерот Душко Тошиќ, кој од пред...
Радио Милева

Меган и Хари само што објавија дека ќе станат родители по вторпат, а Британците веќе го прогнозираат името на бебето

Меган Маркл и Хари го очекуваат своето второ дете, а веќе се прогнозира името на бебето. Тоа не е ништо ново бидејќи за секое бебе од кралското...
Радио Милева

„Моите очи говорат се’“: Дара Бубамара се огласи по шпекулациите дека раскинала со помладото момче

Дара Бубамара (44)зборуваше за своето младо момче Марко (21). Како што вели самата за новата љубов, сјајот во нејзините очи говори се’. –...
Радио Милева

Ана Кораќ си најде ново момче или нов спонзор: За „Денот на вљубените“ сите добиваат црвени балони, а старлетата сосе нив доби и бело Порше на подарок!? (ФОТО)

Ана Кораќ и Давид Драгојевиќ раскинаа пред три недели, а старлетата сега се пофали со новото момче и што изгледа нејзе и е многу поважно,...