петок, 12 февруари 2021

Живот и Стил

Со една чаша од овој напиток ги внесувате сите потребни витамини – го јакне имунитетот и ја подобрува крвната слика

Како што сите многу добро знаеме, најважно е да го зајакнеме нашиот имунитет во овој период од годината. Доколку сакате да го зајакнете...
Радио Милева

Рачниот часовник на Цеца чини колку еден стан: Од сумата боли глава, а пејачката не го симнува од рака (ФОТО)

Многу познати личности сакаат да носат на себе брендирани работи кога станува збор за облека, накит, обувки. Некои од нив посегнуваат...
Радио Милева

Популарната ТВ водителка Весна Дедиќ: „Плаќаш како последна кокошка зa да ги напумпаш устата и градите, зашто сите се’ повеќе се срамат од своето тело, а ниедна од својот мозок“

„Немам силикони, им благодарам на мама и тато, што ми заштедија многу пари. Не можам да кажам дека сум ниту ротивник,  ниту заговорник...
Радио Милева

Тажната судбина на големиот македонски фолк пејач: Пепи Бафтировски никому ништо не згреши, а изгоре… ( ФОТО+ВИДЕО)

Пепи Бафтировски беше еден од најпознатите фолк пејачи на македонската сцена. Се прослави со песната „Сине мој“ која ја снимаше на...
Радио Милева

Мили одговори на обвинувањата на Ѓорѓе Давид дека ги „штелува“ микрофоните на неговите кандидати во „Ѕвездите на Гранд“

Oткако Ѓорѓе Давид го обивни Александар Милиќ Мили дека ги „штелува“ микрофоните на неговите кандидати за да звучат подобро во „Ѕвездите...