вторник, 9 февруари 2021

Радио Милева

Српската шампионка во фитнес и бодибилдинг Александра Цимеша ненадејно почина во 40-тата година (ФОТО)

Српската шампионка во фитнес и боди-билдинг Александра Цимеша, ненадејно почина на 40-годишна возраст. Починала на пат кон дома враќајќи...
Радио Милева

Бившата членка на групата „Моделс“ и на 42 години сите ги засени: Кога Синди ќе се соблече, не може да не ве привлече (ФОТО)

Ивана Стаменковиќ – Синди стана позната во јавноста како членка на  женската вокална  група „Моделс“, што повеќето од нејзините...
Радио Милева

Додека нашиве од власта како да ја добават вакцината се’ уште не смислија, Србите веќе и песна и измислија: Ова е новиот фолк хит во соседството – „Вакцина“ (ВИДЕО)

Во Македонија вакцинацијата е непознат поим. Мисловна именка, за која само напразно се зборува дека ќе ја биде… Ама никао тоа „ЌЕ“,...
Радио Милева

За српскиот пејач како да нема корона, пеел на детски роденден, па наздравувал и се прегрнувал со гостите

Најголемиот дел од естрадните уметници речиси една година се без настапи поради коронавирусот. Меѓутоа, српскиот пејач Драги Домиќ...
Радио Милева

Цеца не била единствената естрадна ѕвезда во животот на Аркан: Барал развод зашто бил лудо заљубен во оваа позната пејачка (ФОТО)

Пред Светлана Цеца Ражнатовиќ, командантот на Српската доброволна гарда, Жељко Ражнатовиќ – Аркан, бил во емотивна врска со нејзината...
Радио Милева

Ивана Селаков сопругот го запознала пред 13 години на „Фејсбук“: „Ме заинтрегира неговата профилна фотографија“

Пејачката Ивана Селаков откри дека со сопругот се запознале пред 13 години и тоа на „Фејсбук“. „Здрава сум, немав корона, не одев никаде,...
Радио Милева

Дарко Лазиќ иако е должен како „банка во стечај“, докажа дека е најголем фраер во село: За саканата подарок од 30.000 евра (ФОТО)

Вереницата на Дарко Лазиќ неодамна го прослави својот 22-ри роденден во еден белградски ресторан. Заедно со Марина Гагиќ беа пејачот,...