понеделник, 8 февруари 2021

Живот и Стил

Aпсорпцијата на витамин Д преку сонцето за време на пандемијата е помала, затоа консумирајте го ова

Намирници што, покрај Сонцето, придонесуаат за повеќе витамин Д во човековото тело Бројни научни истражувања потврдуваат оти Сонцето...
Мегафон

„24 илјади бакнежи“ – традиционаленконцерт по повод денот на вљубените во Македонската филхармонија

Оркестарот на Филхармонија в сабота, на 13 февруари, во 20 часот ќе го одржи традиционалниот концерт по повод Денот на вљубените. Концертот...
Живот и Стил

Луѓето со оваа крвна група се навистина среќни: Тие имаат моќ која никој друг ја нема – дали сте вие?

Според јапонската традиција и наука, крвната група може да открие многу интересни работи за вашата личност, како и за вашето здравје. Во...
Радио Милева

Камелија и на 50 години е кралица на провокацијата: Бугарската пејачка ја сподели страста преку жешка фотографија (ФОТО)

Бугарската пејачка Камелија дефинитивно знае да како да ја заинтригира јавноста и да го задржи вниманието на себе. Кралицата на провокацијата...
Радио Милева

Од затвор до водителка: Оваа српска старлета била дел од криминална група, бивша затвореничка, ријалити учесничка, а сега е ТВ водителка (ФОТО)

Нина Прља била во притвор четири месеци, по што добила алак за следење околу ногата, па со неа поминала една година во домашен притвор....
Радио Милева

На Рада Манојловиќ и „пукна филмот“ поради колегите: „Не ми мислат добро, не гледам поента за дружење“

Пејачката Рада Манојловиќ не зборува често за своите колеги од естрадата, па затоа често се смета дека не се дружи со никого од јавната...