петок, 5 февруари 2021

Радио Милева

Српската актерка на која љубовникот, инаку угледен белградски хирург и пукаша в глава па се самоуби, по тешката операција на мозокот, денес живее втор живот (ФОТО)

Ивана Панзаловиќ, српската актерка која пошироката јавност ја познава од хумористичниот серијал „Курсаџии“, во септември 2017 година,...
Радио Милева

На Емили Ратајковски не и треба облека: Манекенката позираше гола во последните денови од бременоста (фото)

Манекенката Емили Ратајковски (29) наскоро ќе стане мајка за првпат, а во текот на бременоста постојано објавува голи фотографии. Таа...
Радио Милева

Бившата девојка на новото момче на Цеца ја нападнал манијак полевајќи ја со киселина: „Жива сода“ во очи, оштетен вид, страотни изгореници и унакажано лице (ФОТО)

Богдан Срејовиќ, новото момче на балканската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, по разводот со мисицата Зорана Тасовац, со која беше...
Радио Милева

„Голем срам, сакав да ме снема!“: Ѕвездата на „Гранд“ по 14 години проговори за интимната снимка што и ја уништи кариерата (фото)

Пејачката Сања Стојановиќ се појави на музичкиот натпревар „Гранд Ѕвезди“ во 2007 година, каде стигна до финалето, но наместо да пее,...
Радио Милева

Миа Борисављевиќ изведе жежок стриптиз среде шума: Пејачката се соблече по долна облека, а тие двајца кришум ја гледаа… (ВИДЕО)

Hoва тура жешки видео снимки кои го запалија Инстаграм! Овој пат во прашање е српската фолк пејачка Миа Борисављевиќ, која ионака е позната...
Радио Милева

Ѓорѓе Давид отворено проговори зошто не живее во семејна заедница заедно со ќерката и мајката на неговото дете

Рокерот вели дека му се допаѓа кога влегува во станот да соблече сè и да се сврти кон креативна работа, па затоа смета дека не би бил добар...
Радио Милева

Синот на Цеца со црвени печати на грбот – последица од болест или третман: „Како млад мутант на нинџа – желка“ (ФОТО)

Синот на фолк sвездата Цеце Ражнатовиќ, младиот боксер Вељко, одново е целосно посветен на овој спорт и тренира неколку часа речиси секој...