четврток, 4 февруари 2021

Мегафон

Евровизија и оваа година нема да се одржи во вообичаената атмосфера: Сценариото „А“ – отпаѓа, во игра се план „Б, Ц или Д“

Европската радиодифузна унија заедно со организаторите од Холандија соопштија дека првото од четирите сценарија за реализација на...
Промотер

Што не можат политичарите,можат музичарите: Бугарската пејачка и македонските трапери со жешки кадри и… „Пари, пари“, тоа пали за затоплување на односите! (ВИДЕО)

Бугарската пејачка Ен – Џи падна во искушение како да ги затопли заладените бугарско-македонските односи, па да најде начинда ги...
Радио Милева

Не се грижи за папараците: Ќерката на Мадона уловена во танга бикини на плажа во Мексико (фото)

Ќерката на Мадона, Лурдес Леон е фотографирана во минијтурно бикини на плажа во Мексико, а во таа прилика уживаше со момчето со кое поминува...
Радио Милева

Станија со „наежени“ брадавици и пред светците: „Па дали постои градник, знаеме дека имаш ци*ки, ама не си дома“!? (ФОТО)

Станија Добројевиќ објави фотографии од Златибор, каде е на зимување во еден луксузен  хотел.  Како и обично и овој пат нејзините следбеници...
Радио Милева

Ги разгореа страстите: Бившиот сопруг на Ана Кокиќ и неговата девојка уловени како разменуваат нежности (видео)

Никола Раѓен по разводот со Ана Кокиќ ужива во љубовната врска со пејачката Милица Ристиќ. Никола претходната недела го прослави својот...
Радио Милева

Душко Тошиќ – турски швалер: Фудбалерот потпиша за новиот клуб Касимпаша, па сака и љубовницата да се пресели кај него во Турција

Веднаш штом пристигна во новиот клуб, фудбалерот изрази желба неговата љубовница да дојде и да живее со него, иако тој сè уште е формално...
Радио Милева

Карлеуша се надмина: Овој пат на снимање дојде со проѕирен градник од кој пупките беа на мегдан (фото+ видео)

Снимањата на „Ѕвездите на Гранд“ се одвиваат непречено, а жирито неуморно го работи она за кое ги плаќа „Гранд“ продикција. И баш кога...