вторник, 2 февруари 2021

Радио Милева

Сандра – Африка клупската бина ја замени со дневна соба: Цицлестата пејачка на „ноќен престој“ по куќи – пее на домашни прослави за „дебел“ бакшиш (ФОТО)

Додека повеќето пејачки речиси една година седат дома и се без работа за време на коронавирусот, некои успеаја и среде пандемија добро...
Радио Милева

Свети мајчинска љубов во нејзините очи: Турската актерка попозната како Хурем Султан позираше со двете наследнички (фото)

Турската актерка, Мерием Узерли (37), или попозната како Хурем во популарната серија „Сулејман Величествениот“, ги разнежни фановите...
Радио Милева

Ана Бекута проговори за здравствената состојба на Мрка: „Имаше компликации, за среќа не беше корона“

Ана Бекута проговори за здавствената состојба на Милутин Мркоњиќ Мрка кој неодамна излезе од болница. Имено, на новогодишна ноќ партнерот...
Радио Милева

Ова е човекот што ја открил Цеца: Една случајна средба на море со хармоникашот, ќе ја лансира кон ѕвездите! (ФОТО)

Фолк sвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ ја започна својата кариера уште во 1988 година кога го издаде својот прв албум „Цветак – зановетак“. „Не...
Радио Милева

Автвентично: Погледнете како ќе изгледа актерката Кристен Стјуарт во улогата на принцезата Дијана (фото)

Неверување и изненадување следуваа по веста дека Кристен Стјуарт ќе ја игра принцезата Дијана во новиот филм кој ги прикажува деновите...
Радио Милева

По убиството на синот на еден од можните организтори на ликвидацијата на Аркан, се огласи Цеца откако некој се обиде да и го припише најновото убиство на белградскиот афалт: „Ова што го правите е монструозно!“

Војната на белградските улици не завршува. Во последните неколку години, многу луѓе беа убиени во крвави пресметки и се чини како да...