понеделник, 1 февруари 2021

Радио Милева

Жељко Јоксимовиќ во време на коронакризата: „Во моментов се занимавам со „надеж“, се убедувам себеси дека не можам да престанам да верувам“ (ФОТО)

Жељко Јоксимовиќ зборуваше за тоа како се справува со пандемијата на коронавирусот, што имаше влијание врз музичката индустрија, а...
Мегафон

Албанската влада се изгоре со забраната за игрите на среќа, сега го гаси пожарот: Ќе ја направи ли Македонија истата грешка?

Во Албанија на 1 јануари, 2019 година стапи на сила закон со кој се забрани сите облици на игри на среќа. Ваквиот закон беше аргументиран...
Радио Милева

Ана Штајдохар, пејачката од бендот во шоуто на Иван Ивановиќ ја имала најславната дадилка: Нема да ви се верува кога била мала, која и била бејбиситерка!? (ФОТО)

Ана Штајдохар можеби не е така голема пејачка ѕвезда, иако зад себе има завидна естрадна километража, а на јавноста и стана позната додека...
Радио Милева

Теретана, спа и седум спални соби: Силвестер Сталоне го има еден од најлуксузните имоти на Флорида(фото)

Актерот Силвестер Сталоне купи имот во Палм Бич, Флорида за неверојатни 35.375.000 американски долари, кој нуди три структури, главна куќа,...
Радио Милева

Карлеуша во „Ѕвездите на Гранд“ покажувајќи дека задникот не и е фотошопиран, откри и нешто друго: Српската фолк дива носи креации на модна креаторка од Косово!

Јелена Карлеуша е дефинитивно по многу што единствена и оригинална, но во исто време и контроверзна, скандалозна и непредвидлива. На...