петок, 22 јануари 2021

Љубов и Секс

Методот 2/2/2 на познатиот психолог е проверен рецепт за среќен брак: Еве зошто сите парови треба да се водат по овие правила

Познатиот психолог Иванов создал добитна формула која ветува дека брачната среќа засекогаш ќе трае. По години работа со брачни парови,...
Љубов и Секс

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат...
Љубов и Секс

Психотерапевт има важен совет за сите жени: „Никогаш не влегувајте во љубовна врска со маж кој го прави ова“

Психотерапевтот и советник за односи, Стивен Инг, на жените им открил една работа поради која што и колку и да се заљубени, треба да се...
Радио Милева

Сопругата на славнот фудбалер гола го запали Инстаграм: „Кога некој ќе ме праша која фотографија најдобро ме опишува“ (ФОТО)

Инфлуенсер и моделот на Инстаграм, Сара Кохан, повторно ги полни страниците на светските таблоиди, а како што е вообичаено, нејзината...
Радио Милева

Знаела дека ќе почине – ова е последниот твит на Мира Фурлан: „Ги гледам ѕвездите, јасна ноќ е и Млечниот пат изгледа толку близу… одам таму наскоро“

Легендарната и една од најубавите југословенски актерки, Мира Фурлан почина на 66-годишна возраст, објавено е на нејзиниот официјален...
Радио Милева

Душко Тошиќ не една, туку има две љубовници: Сопругот на Карлеуша тајно се гледал и со позната српска ТВ водителка? (ФОТО)

Според приказната за добро информиран извор, Душко Тошиќ ја изневерил сопругата не само со Ана Јовановиќ, туку наводно и со една позната...