четврток, 14 јануари 2021

Живот и Стил

Најидеалната диета после празниците: Практикувањето на оваа навика секое утро брзо ќе ги стопи наталожените килограми

Оваа диета позната како аса-банана е развиена од јапонски нутриционисти, но не вклучува диета базирана само на ова овошје. Во исхраната...
Радио Милева

И Маца – Дискреција има не нов муштерија, туку ново момче и тоа за сериозно: Старлетата ќе се мажи? (ФОТО)

Босанската старлета и ријалити ѕвезда Сенада Нуркиќ, попозната како Маца- Дискреција, изгледа решила да се „смири“. Старлетата прослави...
Радио Милева

„Опасни врски“ на српската естрада: Цеца и Саша Ковачевиќ се „посватија“, а сопругот на „швалерката“ на Душко Тошиќ и ја земал невиноста на оваа колешка на Карлеуша (ФОТО)

На српската естрада е како во реално шоу… Не се знае(ше) па почна да се открива, кој со кого бил, кој против кого или со кого е во моментов...
Радио Милева

Семејна идила на Копаоник: Вељко ужива со сопругата и синот, а сите гледаат во специјалната санка на Жељко (фото)

По Божиќните и новогодишните празници, Вељко Ражнатовиќ реши да го израдува своето семејство, па по тој повод ги однесе Богдана Ражнатовиќ...
Радио Милева

Мислеше дека не ја снимаат: Мајката на Кија Коцкар откри дека нејзината ќерка повторно влегува во „Задруга“ (видео)

Надица Зељковиќ е моментална учесничка во четвртата сезона на реалното шоу „Задруга“, додека првата сезона ја одбележа нејзината...
Радио Милева

Водителката на „Со Тамара во акција“ позираше со својата едногодишна ќерка: „Ленка ни помогна полесно да го надминеме лошото од претходната година“

Водителката на познатата емисија „Работна акција“ односно сега „Со Тамара во акција“ ги освои срцата ширум светот благодарение на...
Радио Милева

Синот на Мадона има 20 години, а нејзиното ново момче 26: Поп-кралицата ужива со саканиот во Африка (фото)

Пејачката Мадона (62) во последните три недели посети пет различни земји, иако бројни забрани се во сила поради пандемијата на вирусот...