вторник, 12 јануари 2021

Радио Милева

Ја следат 62 милиони луѓе на Инстаграм и се воодушевуваат на нејзината убавина, но на улица тешко кој би ја препознал (фото)

Познатата манекенка Џиџи Хадид (25) е фотографирана како шета со бебето низ Њујорк, а во ова издание ретко кој би ја препознал. Имено, Џџи...
Мегафон

Заврши проектот „Ново име“ – Македонија: Овие млади луѓе добија можност за унапредување на својот талент

Во прашање е проект кој во текот на 2020 година во потполност го реализираа компанијата ХТЛ Македонија и брендовите Admiral, Astra и Casino Flamingo...
Радио Милева

Еве кои познати ќе им бидат први соседи на Бојана Родиќ и Мирко Шијан во луксузниот стан од 250 илјади евра

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ е бремена, а според медиумите, синот на пејачката Гоца Божиновска ќе добие мираз во луксузен...
Радио Милева

На младата „Ѕвезда на Гранд“ реномето и лежи во деколтето: Пејачката може да се пофали со својата убавина, ама и со тоа дека е природно ретко надарена (ВИДЕО)

Атрактивната пејачка Диана Михајловиќ ги препоти фановите објавувајќи жешко селфи видео на својот Инстаграм профил. Имено учесничката...
Радио Милева

Аца Лукас „распали“ по Кија Коцкар: „Тажно, што пишува личност која се појавила пред година-две!“

Пејачот Аца Лукас призна дека би сакал да напише книга за неговиот живот, но дека нема доволно време за тоа. Кога дозна дека најпродавана...
Радио Милева

Сара Џесика Паркер го објави тизерот од продолжението на „Сексот и градот“ и еве како изгледа (видео)

Популарната серија „Sex and the City“ добива продолжение, но овој пат без Саманта Џонс или актерката Ким Катрал. Новата мини серија насловена...
Радио Милева

Сопругот на Гоца Тржан денес важи за згоден фраер, но никогаш не ги го препознале од фотографијата во тинејџерски години (фото)

Сопругот на пејачката Гоца Тржан, Радомир Рашо Новаковиќ важи за голем заводник, а на Гоца и завидуваат многу дами запосилната половина. Рашо...
Радио Милева

Таткото на Богдана Ражнатовиќ и дедо на Вељко за свадбата им подари куќа, а еве што им купува за 250 илјади евра на другата ќерка Бојана и зетот Мирко

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ е бремена од врската со Мирко Шијан, а според српските медиуми, синот на пејачката Гоца...
Радио Милева

Милица Павловиќ и Вук Костиќ се „муваат“: Пејачката и актерот заминаа сами на планина, ќе се вратат ли како нова љубовна двојка? (ФОТО)

Милица Павловиќ и Вук Костиќ последниве денови се неразделни! Пејачката и актерот отпатуваа на Мокра Гора, каде изнајмија куќа во природа,...
Радио Милева

Ултра згодна дама: Сопругата на шеф Марк со долгите тенки нозе во тесни фармерки изгледа како манекенка (фото)

Шеф Марк Де Јонг стана препознатливо лице во Македонија преку ТВ проектот „Брза кујна“ кој на телевизија Сител се емитува веќе неколку...