сабота, 9 јануари 2021

Радио Милева

Не е естрадна ѕвезда, ама затоа е ѕвезда на Инстаграм: Оваа „жешка“ Македонка го има најубавото га*е (ФОТО)

Не е естрадна ѕвезда, ниту ТВ водителка, ниту манекенка, топ модел… ама, сепак  важи за најжешката Македонка на Инстаграм. Можеби конкуренција...
Радио Милева

Таша е тетовирана сирена, зашто она така сака: Ја познавате ли најтетовираната Македонка? (ФОТО+ВИДЕО)

Оваа атрактивна девојка се вика Наташа Неделковска и е од Скопје. Има 29 години и нејзина пасија се тетоважите, а како што може да се забележи,...
Радио Милева

Ани – „Црна Мачка“ со обете раце се фати за гради: „Аиииии…. некој ми ги „издишал“… силиконите!!? (ФОТО)

Единствената Македонка која јавно ја промовираше својата скокотлива професија, стриптизетата Ани Георгиева попозната како Ани –...
Мегафон

Почина Ненад Стефановиќ – Јапанац, најдобриот бас гитарист во екс Југославија: Замина човекот што свири на над 1000 плочи

Ненад Стефановиќ, Јапанац, поранешен басист на „Пилоти“, почина вчера, 8 јануари 2021 год. на 62-годишна возраст, а денес е погребан. Во...
Радио Милева

Kако изгледаaт животите на учесничките во првите сезони на „Задруга“: Една се смири со насилникот, други продаваат голи фотографии на Интернет, трета нема ниту за леб…! (ФОТО)

Некои учеснички во првите две сезони на „Задруга“ за кои многу се зборуваше, многумина ги заборавија, додека има и такви кои постојано...