петок, 8 јануари 2021

Љубов и Секс

Отфрлена главната теорија зошто мажите не можат да имаат сексуален однос повеќе пати последователно

Долги години се веруваше дека хормонот пролактин е причината поради која што мажите треба да чекаат одредено време по оргазмот за повторно...
Радио Милева

Јелена Карлеуша за Божиќ позираше со своите ќерки: „Иако сум атеист ги учам своите деца на традиција“

Поп пејачката Јелена Карлеуша на Божиќ објави фотографија со нејзините ќерки Атина и Ника и истакна иако е атесит ги учи своите деца...
Радио Милева

Гоца Божиновска се огласи oткако дозна дека ќе стане баба: „Го добив најубавиот подарок за Божиќ“

Како бомба одекна веста дека сестрата на Богдана Родиќ, Бојана Родиќ е бремена. Имено, Бојана го чека првото дете со синот на Гоца Божиновска,...
Радио Милева

Додека се шпекулира дека се разведуваат, Ким Кардашијан и Канје Вест потрошиле по милион долари за Божиќни подароци

Во последните денови се шпекулира дека еден од најпознатите парови во светот Ким Кардашијан и Канје Вест се разведуваат. Меѓутоа, изгледа...
Радио Милева

Се шпекулираше дека принцот Вилијам има редок вид на канцер, а сега новите инфомрации се дека неговата состојба се влошува!?

Неодамна се појавија шпекулации во медиуимите дека принцот Вилијам открил дека боледува од редок вид на рак што предизвика вистинска...
Радио Милева

Славниот актер му купи подарок од 30 илјади долари на човекот кој му помогна додека бил бездомник (видео)

Двејн Џонсон е холивудски актер омилен на многумина, а неговите акциони и авантуристички филмови истот така постигнуваат голема популарност...
Радио Милева

Не го испушта внукот од прегратка: Емотивни моменти од Цеца Ражнатовиќ со бебето во раце на Божиќ (фото)

Пејачката Цеца Ражнатовиќ сподели со своите следбеници моменти од луксузниот дом во српската престолнина, а за Божиќ очигледно не се...