четврток, 7 јануари 2021

Промотер

„Љубојна“ со преубаво видео ви ја преставува Божиќната песна – „Христос се раѓат, на светот радост“ (ВИДЕО)

Традиционално, и овој Бадник, Здружението “Бадникови поворки” со благослов и сесрдна помош на Бигорскиот манастир, објавува Божикен...
Радио Милева

Цеца за Божиќ на полноќ се појави во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград: Пејачката се причести со истата лажичка како и останатите верници (ФОТО)

Големиот број православни верниици во Србија ги преплавија црквите и храмовите каде се причествуваа и покрај загрижувачката епидемиолошка...