сабота, 2 јануари 2021

Радио Милева

Наско, синот на Зоран Џорлев ја објави последната заедничка семејна фотографија: „Славете го неговото име и паметете го засекогаш, а плачете го вчерашниот ден…“

Наско Џорлев, син на познатиот виолинист Зоран Џорлев, кој вчера на 53-годишна возраст почина од компликации од коронавирусот, денеска...
Мегафон

Христијан Мицкоски од поинаков агол: Како дете, семеен човек, син, татко, сопруг, професор, љубител на спортот… (ВИДЕО)

Официјални, во костуми, на говорници, изјави, прес-конфереции, политички средби и состаноци. Најчесто јавноста вака ги знае и памети...