недела, 6 декември 2020

Радио Милева

Вака изгледале последните денови на Џеј Рамадановски: Девојката инсистирала да оди на лекар, но тој одбивал…

Пејачот Џеј Рамадановски почина во неговиот дом во Белград. Последните три дена тој се чувствувал многу лошо, а девојката со која живеел...
Радио Милева

Бујна и расцутена: Ирена Спасовска не пее поради короната ама затоа „чести“ со топлес еротика (фото)

Фолкерката Ирена Спасовска со полни гради ужива во животот и сопствената слобода користејќи го секој миг да се посвети на себе. Бидејќи...
Радио Милева

И кога не го глуми Наим во „Преспав“ пак е газда, само во Тетово – со сопругата имаa уникатна свадба, а добија и синче (фото)

Во македонскиот ситком „Преспав“секој лик е посебна приказна за себе, а веќе четири сезони: Коста, Ула, Миле, Тони, Марио, Дончо, Наим,...
Радио Милева

„Ти си супермодел“: Екс-сопругата на Жика Јакшиќ во мини фустанче ги „запали“ гледачите на ТВ „Пинк“ (фото)

Познатата водителка на телевизијата „Пинк“ и екс-сопруга на водителот на Никогаш не е доцна“, Дајана Пауновиќ, на својот Инстаграм...