четврток, 3 декември 2020

Мегафон

Промовиран романот „Боксерот од Ново Маало“ на Владимир Плавевски: Вистинска скопска приказна за маалски тепач кој стана успешен боксер

Животот и духот на Ново маало во старото Скопје и уникатната приказна за вистинскиот лик со измислено име, Ангел Тотевски или Шуре Катиљ,...
Мегафон

„Лоунли планет“ на Ателје 212 на МОТ: Престава во која наместо актери играат оние што ја напишале – нејзините автори

„Лоунли планет“ е претстава која ја изведуваат пет писатели, Маја Пелевиќ, Олга Димитријевиќ, Тања Шиливар, Игор Коруга и Димитрије...
Љубов и Секс

Мажи, вака може да избегнете преран оргазам и да го продолжите сексуалниот однос со вашата партнерка

Потребно е да го направите ова во моментот пред да дојде до ејакулација. Главната цел на мажите во кревет е што подолго да ја одржат ерекцијата...
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ колку да се труди да ги избегне и прикрие, скандалите сепак ја следат (ФОТО)

До скоро популарната ТВ водителка Јована Јоксимовиќ мораше да ги спакува куферите од ТВ „Прва“ и поради своето непрофесионално однесување,...
Радио Милева

Сопругот на Јелена Карлеуша донесе одлука која ќе му го промени животот: „Си заминувам, многу сум тажен“

Душко Тошиќ ги изненади и шокираше сите свои следбеници со последната објава на „Инстаграм“. Фудбалерот, кој моментално е во Кина,...
Радио Милева

„Може да дојде до смртен случај, едниот бубрег му откажа“: Познат лекар, пријател на Дарко Лазиќ проговори за неговата здравствена состојба

Пејачот Дарко Лазиќ изгледа одлично и се повеќе се занимава со својот стајлинг и физички изглед. Познатиот пејач ослабе 75 килограми,...