декември 2020

Мегафон

Мицкоски за Радио Лидер, во опуштено издание до граѓаните: Бидете во добро здравје, среќни мотивирани и успешни, славете по дома и не ги кодошете сограѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, имаше новогодишно јавување во радио Лидер, во кое лидерот на опозицијата можевме да...
Живот и Стил

Сакате ли да ја дочекате Новата Година со бисерно бели заби и блескава насмевка и професионално да ги избелите вашите заби во домашни услови? BioWhiten го може токму тоа!

Сакате ли да ја дочекате оваа Нова Година со бисерно бели заби и блескава насмевка, и да ги избелите вашите заби како што тоа го прават...
Радио Милева

Тијана Милентијевиќ комплетно го смени имиџот: Сега пејачката е брутално секси, толку многу што и султанот би и позавидел (ФОТО)

Тијана Милентијевиќ, попозната како „Жена од султана“, ја воодушеви милионската публика со нејзиниот истоимен хит. Нејзиниот глас...
Мегафон

Новогодишна програма на МРТ: Сузана Спасовска, Влатко Стефановски, Ѓоко Танески, Дарио… во ,,Преспав”, и нови филмови од 2018 и 2019 година

За дочекот на новогодишната ноќ, кога се актуелни препораките да се слави дома, извесно е дека најголемиот дел од граѓаните ќе ја поминат...
Радио Милева

„Гладна сум за љубов…“: Јелена Карлеуша со предновогодишна порака за фајронт на 2020 и добредојде на 2021-ва (ФОТО)

Познатите и популарни личности, особено оние од естрадата, вообичаено имаат своја новогодишна честитка за нивните обожаватели, верни...
Радио Милева

Ова се најпопуларните песни кои ги пееја натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“: Еве на кое место се најде „Црно и бело“ на Калиопи

За време на 14-те сезони на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, слушавме неколку илјади песни од различни музички жанрови, кои  на свој начин...