недела, 29 ноември 2020

Радио Милева

„Ги разнесе“: Жирито на нозе во „Ѕвездите на Гранд“ поради настапот на 24 годишната Зорја (видео)

Мустафа Мехиќ (20) од Градачац, од тимот на Марија Шерифовиќ, во најновата емисија на „Ѕвездите на Гранд“, на големата сцена се натпреваруваше...
Радио Милева

Дарко Лазиќ ја шокираше водителката: „Долговите ми пораснаа, сега се преку милион, треба ли некој да ме убие поради тоа?!“

Пејачот Дарко Лазиќ во едно свое ново интервју истакна дека сè уште должи и тоа многу. Имено,  неговите долгови се зголемиле на милион...
Радио Милева

„Така е кога е млад, богат и разгален“: Папараците ги уловија Дара Бубамара и помладото момче на аеродром, а од глетката јасно е дека на љубовџијата му фали искуство и воспитание (видео)

Фолк-пејачката Дара Бубамара веќе неколку месеци ужива во љубовта со Тони, кој е помлад за две децении. Тие првпат беа „уловени“ фатени...
Радио Милева

„Правда за вистина“: Додека неговиот брак со Северина е топ тема, Игор Којиќ се огласи со брутална порака (фото)

Бракот на Северина и Игор Којиќ е тема за која деновиве доста се шпекулира во јавноста. Со месеци, овој пар не се огласува кога станува...
Радио Милева

Најлудото издание на Карлеуша: Стајлинг како од „по*но“, а таа застаната во кучешка поза (фото)

Во последно време таа не престанува да шокира со своите модни изданија и често поради нив доаѓа во судир со своите колеги од шоуто „Ѕвездите...