петок, 27 ноември 2020

Живот и Стил

Бизарен тренд ги полуде жените ширум Светот: Еве што ставаат во шампонот за да поттикнат брз раст на косата

Бизарниот тренд се прошири на социјалните мрежи, особено на „TikTok“ Имено, жените започнаа да снимаат видеа во кои гордо и со воодушевување...
Љубов и Секс

Мистеријата е решена: Докторите тврдат дека овие 3 сантиметри се одлучувачки дали жената ќе постигне оргазам

Секој има различна теорија за сексот, особено кога станува збор за женскиот оргазам. Едни мислат дека важна е должината на машкиот полов...
Радио Милева

Маријана Зоњиќ покажа каква секси задница има: Кој не би ја гледал, кога ријалити ѕвездата има га*е за медал? (ВИДЕО)

Ријалити старлетата Маријана Зоњиќ на јавноста и стана позната по тоа што беше избркана од реалното шоу „Задруга“, а тврдеше и дека...
Радио Милева

Хали Бери призна дека првиот оргазам го доживеала на 11 години, а сега возврати на прозивката дека е лоша во кревет

Актерката Хали Бери одговорила на негативните коментари на Лисареј Мекои поврзани за нејзиниот сексуален живот, пишува „супер жена.б92“. За...
Радио Милева

Андрија Милошевиќ отиде да ги среди веѓите, па се огласи со смешно видео: „Дали не боли? Боли бре, како да ти вадат око!“ (ВИДЕО)

Актерот Андрија Милошевиќ ги насмеа сите со својотата најнова објава на Инстаграм. Имено, тој отишол на козметичар да ги средии веѓите,...
Радио Милева

Јелена Ѓоковиќ плива во пари, но носи исти фармерки и маичка со години – ова е нејзината причина (фото)

Сопругата на славниот тенисер Новак Ѓоковиќ неодамна се појави во една телевизиска емисијакаде го објасни својот став по прашањето...
Радио Милева

Шер имаше милиони, а сега е на работ на егзистенцијата: Суровата болест го уништи животот на пејачката (видео)

Поранешната милијардерка, пејачката Шер, направи голема пауза во кариерата, а сега наводно е на работ на егзистенцијата. На Шер и беше...
Радио Милева

Олива Росио – бившата вереница на Марадона плачеше во живо во програма: Неговото семејство не ми дозволи да се простам од него (ВИДЕО)

Росио Олива, поранешната избраничка на легендарниот  Диего Армандо Марадона е очајна бидејќи не и дозволија да се збогува со поранешниот...
Радио Милева

Оваа песна Цеца не сакала да ја пее иако била посветена на Аркан по неговата смрт, а потоа ја отпеа друга пејачка (видео)

Голем број песни кои се отпеани на српската фолк сцена,се напишани од најголемите српски рокери, а една од најпознатите е Милиќ Вукашиновиќ. Во...
Радио Милева

Северина ја демантира прељубата, новото „момче“ тврди дека се само пријатели, а Игор ја моли да му се врати, да го спасат бракот: Кој кого лаже? (ФОТО)

Игор Којиќ тврди дека не од татко му и мајка му, туку од медиумите дознал дека неговата сопруга Северина е во наводна врска со сопственикот...
Радио Милева

Војо и Сања откриваат какви се членовите на жирито кога ќе се исклучат камерите, а еве и со кого се најблиски…

Водителскиот пар, Сања Кужет и Воја Недеjковиќ, за време на гостувањето во ТВ Прва, открија како е да се води најгледаната шоу програма...