четврток, 26 ноември 2020

Живот и Стил

Зошто луѓето најмногу се здебелуваат за време на празниците?! Експертите конечно го знаат одговорот

45 проценти од испитаниците велат дека јадат толку многу за време на празниците што треба да ги откопчат панталоните, додека 43 проценти...
Радио Милева

Нејзе короната и донесе среќа: Поранешната тенисерка Јелена Јанковиќ е бремена, а еве кој е татко на детето

Поранешната тенисерка Јелена Јанковиќ и нејзиниот сопруг, доктор Бранко Бараќ ќе станат родители. Како што пренесува Курир.рс, Јелена...
Радио Милева

Водителката Јелена Димитријевиќ минува низ пекол заради неверството на сопругот со ќерката на Топалко: Ја лажел дека е на службен пат, а тој во Египет „на ноќна смена“ со Хелена (ФОТО)

Водителката Јелена Димитријевиќ минува низ вистински семеен пекол откако се откри дека ќерката на фолкерот Милан Топаловиќ – Топалко,...
Радио Милева

Ова е последната фотографија на Диего Марадона пред да почине: Неговиот вонбрачен син не стигна да го види својот татко (ФОТО)

Легендата на светскиот фудбал и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, големиот  Диего Армандо Марадона, почина во својот дом...
Радио Милева

Фолкерот доби пресуда: Швалерајот скапо го чинеше Халид Муслимовиќ, па еве колку треба да и плати на бившата љубовница (ФОТО)

Основниот суд во Приједор донесе пресуда според која Халид Муслимовиќ е должен да и плати 70.000 евра на неговата поранешна љубовница...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ позираше по долна облека меѓу животни, фановите ја „плукнаа“: „Гола меѓу овци, без стил и смисла“

Популарната пејачка Теодора Џехверовиќ објави сет од неколку фотографии на кои позира во провокативна долна облека, а околу има животни. Имено,...
Радио Милева

Контроверзниот милионер го шокираше светот со бизарна венчавка на која имаше шест трудни невести – тој тврди дека сите бебиња се негови! (видео)

Езе Нвалије е контроверзен богат човек и инфлуенсер познат под прекарот Прити Мајк, кој го шокираше светот со својата објава на Инстаграм. Тој...