среда, 25 ноември 2020

Радио Милева

Ана Кораќ дојде речиси гола на снимање, па градите и излегоа среде емисија, а еден гледач ја праша нешто, по што сите прснаа во смеа (ВИДЕО)

Старлетата Ана Кораќ гостуваше во емисијата на  новооформената „Црвената телевизија“ (Red TV), каде што се појави во раскопчана јакна...
Радио Милева

Градите на Кајли Џенер извираат од костимот за капење: Моделот е од колекцијата на нејзината сестра, а многумина коментираа дека е ужасно грд (фото)

Најмладата милијардерка на Светот, Кајли Џенер, позираше во сив плишан костим за капење, а обожавателите велат дека таков костим за...
Радио Милева

„Што ти се случува со лицето, не личиш на себе“: Фановите на Мадона шокирани од нејзиниот изглед (фото)

Кралицата на поп-музиката, Мадона, не престанува да ги шокира своите обожаватели со фотографии на Инстаграм. Имено, многумина коментираат...
Радио Милева

Уште една млада пејачка заразена со Ковид 19: „Ме боли секој дел од телото, примам инфузија… епа короно, нема да може“

Коронавирусот не ги заобиколи ниту познатите личности. Многумина од нив заболеа од вирусот на 21век, некои поминаа со полесни симптоми,...
Радио Милева

Ана Бекута и Гоца Шаулиќ не разговараат со години, а ова е причината поради која не сакаат очи да си видат

Вдовицата на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, Гоца Шаулиќ, не зборува со Ана Бекутa со години. Кралот на народната музика и неговata...
Радио Милева

Уште една српска фолк легенда има тежок облик на корона: Како млад буквално го извадиле од гроб, ќе успее ли на 76 години повторно да ја измами смртта? (ФОТО)

Легендата на српската народна музика од повозрасната генерација, Миланче Радосављевиќ (76) е заразен со коронавирус и е на кислородна...
Радио Милева

Познатите за да заработат во време на корона почнаа да наплаќат роденденски честитки: Eве колку треба да платите ако сакате да ви честитаат роденден

Постои страница што ја нуди услугата „познатите честитаат роденден“. Замислите личност од јавниот свет која ви е идол, да ви го честита...
Радио Милева

И басистот на „Рибја чорба“ на респиратор води тешка битка на „живот и смрт“ со коронавирусот: „Држи се куме, ќе го победиш и ова зло“ – му порача Бајага

Басистот на рок групата „Рибја чорба“, Миша Алексиќ е исто така заразен со коронавирусот и од 13 ноември се лекува во ЦБЦ „Бежанијска...