петок, 20 ноември 2020

Промотер

Дарко Стојаноски го опеа реканскиот крај и печалбарскиот живот на неговите жители во – „Моја Долна реко“ (ВИДЕО)

Познатиот фолк пејач Дарко Стојаноски, кој ја негува исклучиво македонската песна со изворна и патриотска тематика, деновиве промовираше...
Радио Милева

Шокантна сцена: Познатата српска глумица снимена како го клоца кучето среде бел ден во центарот на Белград (ВИДЕО)

Една од  најпознатите српски актерки, Слобода Слоба Миќаловиќ, луѓето едноставно ја обожаваат, но по оваа сцена, веројатно многумина...
Радио Милева

Поранешниот сопруг на Моника Белучи уловен на плажа како ги фотографира атрибутите на неговата 30 години помлада жена

Францускиот актер Винсент Касел (53) и неговата 30-годишна сопруга Тина Кунаки (23) се фотографирани на плажа во Бразил, а по тој повод насмеаја...
Радио Милева

„Тешки зборови“ меѓу Карлеуша и Вики Миљковиќ во „Ѕвездите на Гранд“: „Ти по стари денови си почнала да се дрогираш?!“ (ВИДЕО)

Само што се појави најавата за новото издание на шоуто „Ѕвездите на Гранд“, јасно бешедека ситуацијата во односите меѓу членовите...
Радио Милева

Тома Здравковиќ на мајка и на Марија Шерифовиќ уште додека била бремена со пејачката и предвидел што ќе стане со нејзиното дете

Пејачката Марија Шерифовиќ  беше прва гостинка во новата емисија„Шок Ток“. Во многу емотивната исповед, пејачката зборуваше за своето...
Радио Милева

Шок на приватна прослава: Цеца запеа, но полуде кога виде дека ја снимаат, па вака изреагира… (ВИДЕО)

Иако можеби мислите дека пејачите едвај чекаат да бидат снимени и да се појават пред камера, тоа не е секогаш така. Пример за тоа е фолк...
Радио Милева

Од депресивна буцка до заводничка: „Ѕвездата на Гранд“ се преполови, па никој не ја препозна на сцената

Ивана Богиќевиќ го привлече вниманието во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ кога се појави со минус 22 килограми. Некошната...