четврток, 19 ноември 2020

Живот и Стил

За само 3 месеца симнала 10 кг: „Кога ја променив оваа навика, килограмите почнаа да се топат како луди!“

Кога ја променила оваа работа во животот, нејзиното тело целосно се преобликувало – вака изгледал нејзиниот пат до совршената линија Алис...
Мегафон

„Стоби еду“ – мобилна апликација за виртуелно запознавање на децата со археолошкиот локалитет Стоби

Потребата на децата да им се прикаже богатото културно наследство со кое располага Археолошкиот локалитет Стоби беше мотив да се продуцира...
Живот и Стил

Кој вели дека зимата доаѓа – 5 дестинации каде што летото трае засекогаш, а кои ќе ве маѓепсаат со своите убавини

Додека со носталгија ги гледаме шарените, морски фотографии на социјалните мрежи, а спомените нè навлекуваат на летото кога сите сме...
Радио Милева

„Болниците се преполни, сопругот едвај преживеа“: Aктерката прележа корона, па откри страшни детали

Актерката Милица Милша во утринската програма на „Прва“ откри дека со сопругот Жарко Јокановиќ успеале да го победат коронавирусот. Како...
Радио Милева

Иван Маринковиќ тврди дека Гоца Тржан и забранува на ќерката да се гледа со него поради реалните шоуа

Гоца Тржан истакна дека нејзина ќерка Лена не контактира со нејзиниот поранешен сопруг Иван Маринковиќ бидејќи тој три години не излегува...
Радио Милева

Ана Николиќ никако да му „погоди“ на народот: Пејачката повторно мета на осуда – бараат да и се додели старател! (видео)

Српската пејачка Ана Николиќ на социјалните мрежи неодамна се пофали со двете нови тетоважи, по што наиде на лавина коментари и критика...